דירה 1 פרויקט בלו תל אביב

שטח בנוי: 130 מ"ר + מרפסת 12 מ"ר
שטח כולל: 142 מ"ר

דירה 1 פרויקט בלו תל אביב

דירת 130 מ"ר + מרפסת 12 מ"ר בפרויקט היוקרה blue בת"א
דירת קבלן בת 4 חדרים שכל קירותיה החיצוניים מעוגלים בהתאם למבנה הבניינים במתחם.

את הדירה תכננתי עבור זוג עורכי דין צעירים עם ילדה שביקשו שהדירה תספק מענה לכלל צרכיהם: חלל ציבורי נעים ומזמין לאירוח, מאסטר הורים מפנק ומרווח, חדר שינה לילדה, חדר משחקים, חדר עבודה ופינת שירות עצמאית ולא כחלק מהמטבח או מהחללים הרטובים.

הפרויקט הציב בפני לא מעט אתגרים:
בתכנון המקורי של הבניין, מוקם הממ"ד במרכז הדירה ככזה שמפריד בין האזורים הציבורים לבין האזורים הפרטיים. מיקום בעייתי שלא מאפשר להרוס קירות ולשנות חללים שסמוכים לממ"ד ומגדיר את החלוקה. וכיאה לממ"ד, הוא מגיע עם חלון לא מאוד אטרקטיבי ובמקרה הזה גם נפתח לתוך חלל האירוח המרכזי של הדירה.

בני הזוג ביקשו לייצר 5 חללים שיספקו ויתנו מענה לפונקציות וצרכים שונים בדירת 4 חדרים שבמרכזה ממ"ד. ואני, כמי שאוהבת אתגרים, החלטתי להפוך חסרון ליתרון ולנצל את הממ"ד הבעייתי בצורה אופטימלית ולעמוד באתגרים שהוצבו בפניי. חילקתי את הממ"ד באמצעות נגרות דו צדדית לשני חללים שונים: פינת עבודה וחדר שירות כאשר כל חלל מרווח דיו ונותן מענה אידיאלי לצרכי הדיירים. חלון הממ"ד פורק ואוחסן למקרה הצורך, ובמקומו תוכננה נגרות מדפים מותאמת דו כיוונית שמצד אחד משמשת את חדר העבודה ומצד שני את הסלון לאבזור דקורטיבי.

גם את המבנה הצר והבעייתי של חדר השינה של ההורים, פתרנו באמצעות נגרות רב שימושית. נבנתה במת עץ שחופתה בפרקט שחור כשבמרכזה בסיס למזרן שקוע גדול ומפנק ובתחתיתה מדרגות המובילות למיטה ומגירות המשמשות לאחסון. בחלל הארוך שנותר, נבנה חדר ארונות שביטל את המבנה הצר והארוך ויצר פרופורציה לחלל. הקיר הפונה לכיוון המיטה, בוצע מנגרות דו כיוונית מרצפה עד תקרה עם דלת נסתרת ומשמש מצד אחד רהיט לטלויזיה שקועה ומצידו השני מידוף בחדר הארונות.

אלמנט חשוב נוסף ומעניין בפרויקט הוא הקיר המרכזי בחלל הציבורי; הקיר חופה מרצפה עד תקרה בפרט נגרות ייחודי שמורכב מקופסאות עץ שחופו בקורות עץ שחורות עם מידוף פנימי נסתר עבור מכשירי החשמל הרלוונטיים ומידוף גלוי עבור דקורציה וספרים. בזכות המראה השחור האלגנטי והנקי, הפך הקיר למוקד המרכזי של החלל הציבורי.

ללא ספק מדובר בפרויקט מאתגר ומעורר סיפוק כיוון שהצלחתו באה לידי ביטוי הן ברמה העיצובית והן ברמה התכנונית ובניצול אופטימלי של החלל.

עוד